Зимовий Кубок SAM Roller Club 2017-2018, 3й етап

24 лютого у ТРЦ «DreamTown» відбувся 3-й заключний етап «Зимового Кубку SAM Roller Club», у якому знов взяла участь частина команди ПЛСУ, майже повністю складена зі спортсменів, що вже раніш захищали кольори клубу у цих змаганнях та мали в активі залікові бали з перших двох етапів. Цього разу під керівництвом тренерів Руслана Маковецького та Сергія Ганзенко клуб делегував на турнір 24 спортсмени у чотирьох дитячих вікових категоріях, а Андрій Фомічов знов був заявлений у категорії Юніори.

Георгій Шумовецький, першим стартувавши у наймолодшій категорії Діти D (2012 р.н. і молодші), як і в січні, дав суперникам фору на старті 200 м, щоб потім проявити характер, наздогнати, перегнати та прийти першим з непоганим відривом. Підсумок – перше місце та золота медаль у поточному етапі. Нажаль, найперший грудневий етап, у зв’язку з хворобою, Гєра пропустив, тому кубок переможця за сумою балів на трьох етапах дістався представнику Dragon Roller Club. Серед дівчат вперше цієї зими прийняла учать в змаганнях Софія Ольховець. На стометрівці Софія зазнала падіння, проте дуже добре проявила себе на 200 м дистанції, фінішувавши другою. У підсумку посівши третє місце на п’єдесталі пошани за сумою двох дистанцій.

Знов не мала собі рівних у категорії Фітнес Діти С (2010-11 р.н.) Єва Бабенко, що на тренуваннях вже встигла змінити фітнес-ролики на бігові, але для останнього етапу змагань згадала старі навички. Підсумок – чергова впевнена перемога з великим відривом від конкуренток на всіх дистанціях, перше місце у лютневих змаганнях та кубок переможця за підсумками трьох етапів з максимально можливим доробком у 300 набраних балів.
Як і на двох попередніх етапах, у категорії Діти С (2010-11 р.н.) обидва п’єдестали пошани повністю зайняли представники ПЛСУ. Інтрига жевріла лише у внутрішньо-клубній боротьбі. У хлопців тріо переможців повторило грудневий вигляд – Марк Сокрута, Микита Корольов, Михайлов Білоткач, компанію яким склали Данил Дзендзелюк та Ігор Слободяник. Проте, пропущений січневий етап завадив Марку отримати кубок за сумою балів всіх зимових змагань, і володарем почесного трофею став Микита Корольов.

У дівчат відбулась зміна – на першій-другій сходинках, в порівнянні з попередніми змаганнями, помінялися місцями беззаперечні лідери в цій віковій категорії, Марія Шаповалова та Катерина Цицанюк. Як і двічі до цього, дівчата знов вели запеклу боротьбу у груповому забігу на 600 метрів до останнього кроку. Третьою, як і в грудні та січні, стала на рік молодша за одноклубниць Олександра Кривошея, а квартет представниць ПЛСУ у цій категорії замкнула Ольга Половиця. У підсумку, володаркою золотої медалі лютневих змагань та кубку переможця за сумою балів трьох етапів стала Марія Шаповалова.

У категорії Діти В (2008-09 р.н.) серед хлопців втретє поспіль впевнену перемогу з максимальним очковим доробком у спринті та довгій дистанції святкував Ральф Щетина. Одноклубнику Ральфа – молодшому на рік Ярославу Вербі – цього разу у груповому забігу на тисячу метрів вдалося деякий час вдало нав’язувати боротьбу за другу позицію старшому на рік супернику, але на всі десять кіл сил не вистачило, тому фінішна дуель у черговий раз відбулась між двома старшими хлопцями та завершилась перемогою Ральфа. Підсумок – третє золото поспіль, максимальна сума балів та кубок переможця «Зимового Кубку SAM Roller Club». Ярослав Верба замкнув тріо лідерів в загальному тримісячному заліку.

У дівчат в цій віковій категорії клуб заявив відразу п’ятьох спортсменок, й всі отримали змогу продемонструвати свої найсильніші сторони. Хтось показав найкращий особистий результат у стометровому «Доббін-спринті», як Єва Сачко та Даяна Сіренко, хтось краще проявив себе на довгій дистанції. А хтось, як Марія Власенко та Анастасія Кривошея, підтвердив клас в обох дисциплінах, обмінявшись перемогами на 100 м та на кілометрі й заслужено посівши перші дві сходинки п’єдесталу пошани. Золота медаль втретє дісталась Марії Власенко, тому цілком закономірно, що й почесний кубок переможця у загальному заліку трьох етапів отримала саме Маша, яка переважала своїх суперниць стабільністю результатів. П’єдестал пошани знов, як і двічі до цього, повністю залишився за представницями ПЛСУ.

найстаршій з дитячих категорій – Діти А (2006-07 р.н.) – клуб представляли п’ять спортсменів. Серед хлопців першу сходинку за підсумком балів на двох дистанціях знов посів Данило Лузаков, другим, як і на попередньому етапі, став Антон Цицанюк, а замкнув трійку Микита Шкряда, що ледве встиг відновитись після хвороби, яка завадила йому прийняти участь у другому січневому етапі змагань та поборотись за вищу позицію у загальному заліку. У підсумку, кубок переможця цілком закономірно отримав золотий медаліст всіх трьох етапів – Данило Лузаков.

Після найкращого результату у спринті вкрай прикра неприємність спіткала на довгій дистанції одну із двох спортсменок ПЛСУ у цій віковій категорії – Анастасію Лузакову. Ще перед екватором 1500 м забігу на одному з роликів почав розхитуватися та врешті решт вилетів задній болт. У підсумку, Настя почала поступово відставати від одноклубниці Іри Висоцької, а на останньому колі зазнала падіння. Незважаючи на це, фінішувала, проте сумарно набраних балів не вистачило, аби зайняти місце вище третього. Враховуючи, що перед заключним етапом тандем дівчат йшов в сумарній таблиці трьох етапів дуже щільно, лютневе відставання стало критичним та вирішило долю кубка – переможцем за підсумком трьох етапів стала Ірина Висоцька.

І, нарешті, єдиний представник ПЛСУ у категорії Юніори, Андрій Фомічов, виграв на всіх трьох дистанціях (100 м «Доббін-спринт», 1000 метрів та 3000 метрів) в єдиного заявленого суперника. Нажаль, не був допущений до третього етапу основний конкурент Андрія у боротьбі за золото та кубок. У підсумку, перше місце як на лютневому етапі, так й за сумою серії зимових змагань залишилось за представником ПЛСУ.

Завершувався змагальний день традиційними естафетами. В категорії Діти А (2006-07 р.н.) обидві команди ПЛСУ знов посіли два перших місця. Несподіванки не сталось – повторити свій грудневий успіх дівоча команда Іри Висоцької та Насті Лузакової, підсилена піднятим в старшу категорію Ральфом Щетиною, не змогла, цього разу програвши двокілометровий забіг потужному тріо хлопців Лузаков-Цицанюк-Шкряда.

Справжня битва розгорнулась у категорії Діти В (2008-09 р.н.) між двома найсильнішими командами: спортсменами SAM Roller Club у складі хлопця й двох дівчат 2008 р.н. проти дівочої трійки ПЛСУ 2009 р.н. Власенко-Кривошея-Булах. Лідируючи на перших трьох змінах, дівчата не найкращим чином відпрацювали третю передачу естафети, наступні три зміни пройшли у спробах повернути лідерство, що вдалося Марії Власенко лише на тринадцятому колі. Ще дві зміни після цього дівчата продовжували вести гонку, але знов недостатньо спритно передали естафету на останній зміні, пропустивши суперників першими в поворот. Атаки на двох останніх колах не принесли результату, у підсумку – друге місце, заслужена й повчальна поразка, що безсумнівно надасть дівчатам корисного досвіду.

Ще дві команди ПЛСУ у цій категорії (Верба-Сіренко-Шаповалова та Сокрута-Корольов-Білоткач), що були складені зі спортсменів ‎2009-2010 р.н., скласти конкуренцію за часом старшим суперникам з першого забігу не змогли, проте видали чудовий очний двобій, з інтригою та раптовою зміною лідера на останній зміні завдяки чудовому ривку Марка Сокрути.

Остаточний підсумок традиційного «Зимового Кубку SAM Roller Club 2017-2018» для спортсменів ПЛСУ: вісім кубків із восьми можливих у тих категоріях за віковим та гендерним поділом, в яких хоча б один спортсмен ПЛСУ приймав участь протягом всіх трьох етапів. А також чотири повних п’єдестали пошани із чотирьох можливих у тих категоріях за віковим та гендерним поділом, в яких було заявлено хоча б трьох спортсменів клубу.