Які вибрати ролики, якщо Ви новачок у спідскейтінгу?


Часто логічним продовженням, після занять фітнес-катанням більшість ролерів, захоплені почуттям швидкості і ковзання, починають дивитися в бік швидкісного бігу на роликах (спідскейтінгу), але часто стає складним вибір роликів, оскільки не легко перейти від звичних роликів з високим черевиком, до роликів з низьким бутом.

Через любов до катання, Ви прагнете до все більш і більш потужних, більш ефективних роликів. Нерідко, фітнес-ролери дозволяють собі спокуситися біговими роликами, так само як велосипедист-любитель не буде проти велосипеда з карбону. У той час як велосипедист на моделі з карбону буде, як і раніше вдало кататися (навіть якщо спочатку, буде трохи незвично), то з роликами, на жаль, так легко не вийде. Ви повинні будете змінити Ваші комфортні фітнес-ролики на «спартанський» комфорт роликів бігового класу.

Які відмінності між фітнес-роликами і швидкісними, і що змінюється?

Є безліч відмінностей між фітнес-роликами і швидкісними роликами.

Бут

Зрозуміло, що фітнес-черевик – вище! Він обхоплює ногу від щиколотки і до гомілки, тим самим передає хорошу підтримку і кращий контроль роликів в процесі катання. Бігові черевики набагато нижче, з вирізом не вище щиколотки, завдяки чому нога більш вільна у своїх рухах, але при цьому підтримка зводиться до мінімуму, і ви повинні тримати в тонусі свої щиколотки для того, щоб контролювати швидкісні ролики.

Що стосується комфорту, то тут також є відмінності. Різниця подібно тому, як якби Ви пересіли з седана на болід Формули-1. Фітнес-черевик обладнаний товстою і м’якою оббивкою, а бігові черевики мають тільки один тонкий шар прокладки, що відокремлює ногу від карбону. Комфорт виявляеться досить «спартанський». Але при цьому швидкісні бути, передають більш точну силу поштовху безпосередньо буту і рамі, на відміну від товстого вкладишу у фітнес-черевику, який розсіює енергію поштовху при катанні. Так само можна порівняти матеріали, з яких зроблені черевики: фітнес-черевик досить гнучкий і виконаний з пластика, комплектується сітчастим носком, який пошитий з дихаючої тканини або синтетичної шкіри, а біговий бут виготовлений з композитних матеріалів: скловолокна, вуглецевого волокна і смоли, що робить його більш легким і жорстким.

Рама

І тут знову є відмінності: у більшості випадків рама фітнес-роликів середньої довжини і досить гнучка для того, щоб згладити недоліки дороги. Швидкісні ролики оснащені більш жорсткою і довгою рамою, для коліс з великим діаметром, щоб оптимально передати силу поштовху. Також вони вище, і ви менш стійкі на них. Як правило, дизайн самих рам так само сильно відрізняється: на фітнес-роликах рами будуть, швидше за все спаяні з двох частин, у той час як бігові рами відлиті монолітно з екструдованого алюмінію, або навіть з карбону для більшої легкості і жорсткості.

Колеса

Різниця в діаметрі очевидна. Фітнес-ролики комплектуються колесами від 80 до 100 мм, у той час як колеса в бігових роликах досягають 125 мм! Немає сенсу говорити, що при цьому Ви отримуєте більшу інерцію, і катання стає набагато швидшим. Також Ви стаєте вище і, знову таки, менш стійкими.

Ще одна важлива деталь – це жорсткість коліс. У фітнес-роликах, колеса досить м’які з гарним зчепленням, що робить їх більш зручними (від 78А до 84А на більшості моделей). У той час як, на бігових роликах колеса більш жорсткі (від 85А до 87A), – для підвищення швидкості.

А що з підшипниками?

Можна припустити, що є різниця між підшипниками у фітнес і в швидкісних роликах, але ця різниця по ефективності буде достатньо незначною.

Який тип бігових роликів вибрати, щоб здійснити
успішний перехід?

Для того, щоб повністю не розгубитися, ви повинні вибрати середнє між усіма зазначеними характеристиками…

Виберіть бут, який не набагато вище

Коли ви переходите з фітнес-роликів, вашим щиколоткам потрібен час, щоб зміцнитися і отримати кращий тонус. Було б помилкою, відразу замінити фітнес-черевик на низький (біговий), тому що ви ще не будете досить впевненні під час поштовху, і не зможете повністю контролювати ролики. Крім того, якщо відразу почати із занадто низьких моделей карбонових бутів, то спочатку вашим щиколоткам буде боляче, – низькі карбонові черевики не пробачають помилок техніки катання.

Можна порадити розглянути моделі черевиків, які йдуть вище щиколотки, при цьому не сильно жертвуючи комфортом.

Рама та колеса

Не поспішайте купувати колеса з найбільшим діаметром, бо вони зроблять посадку бігового ролика тільки вище, що додатково навантажить щиколотки. І давайте не будемо забувати, що чим більше діаметр, тим важче штовхатися через інерцію коліс.

    Декілька варіантів:

  • Модель з рамою на 4 колеса по 100мм протягом декількох місяців (навіть протягом року у відповідності з Вашим відчуттям зручністі).
  • Моделі з рамою на 4 колеса по 110мм, і для початку замінити їх на колеса по 100мм, щоб пристосуватися, так само можна використовувати проміжні розміри (104мм або 105мм, потім 110мм).
  • Модель 3х110мм + 1х100мм. Ви можете встановити в раму колеса 100/100/90/100мм спочатку, потім 104/104/94/104мм, а потім коли у вас з’явится звичка – 110/110/100/110мм.
  • Також нові моделі з рамою на 3 колеса по 125мм від Powerslide, починаючи з коліс меншого діаметру по 100мм.

Деякі моделі, що підходять для успішного переходу.

В основному, на ринку тільки кілька брендів можуть запропонувати моделі, що підходять для ролерів, які переходять від фітнес катання до швидкісного бігу на роликах.

Дитячі моделі

В підсумку: будьте терплячими, оскільки потрібен час, щоб поліпшити своє обладнання! Ви не зможете відразу контролювати швидкісні ролики високого класу, і не отримаєте великого задоволення від такого катання. Давайте, не будемо забувати, що задоволення це головна рушійна сила в катанні на роликах!


X