Бучанський Міжнародний Напівмарафон 2019

8 вересня 2019 року відбувся черговий, вже четвертий за ліком Бучанський Міжнародний Напівмарафон, організований Бучанською Федерацією роликового спорту, що зібрав на дистанціях від 50 до 20800 метрів півтори сотні учасників із Бучі, Києва, Ірпеня, Дніпра, Гостомеля, Немішаєва та Ворзеля. У змаганнях взяла участь й команда ПЛСУ в складі 31 спортсмена під керівництвом тренерів Сергія Ганзенка та Юрія Смілянца.

Розпочали учасники із найбільшої дистанції – напівмарафону довжиною 20800 метрів у категорії “2005 р.н. і старше”. Друге місце у загальному заліку (і перше серед юніорів) у цьому забігу зайняв Андрій Фомічов, а окремо треба відзначити бронзового призера – 14-річного Дениса Ромаса, для якого цей напівмарафон став першим у спортивній кар’єрі.

Потім на старт вийшла наступна вікова категорія – “2007 р.н. і старше”, яка зібрала юнаків та дівчат 2006-2007 р.н. та дорослих учасників, що вирішили спробувати себе на більш короткій за напівмарафон дистанції. За підсумками цього забігу всі найвищі призові сходинки п’єдесталу залишились за спортсменами ПЛСУ: у юнаків першим фінішував Микита Шкряда, другим – Антон Цицанюк; у дівчат Ірина Висоцька та Ніколь Сидоренко перетнули фінішну лінію майже одночасно, проте Ірина все ж виявилася трішки швидшою – на одне колесо, якихось дві сотих секунди, та зайняла перше місце.

Відразу дев’ять хлопців та дівчат ПЛСУ стартували на дистанції 2640 метрів. У результаті запеклої боротьби трійки лідерів на фінішній прямій “на ролик” відстав від суперника Ральф Щетина, посівши у підсумку друге місце серед юнаків; а Анастасія Кривошея, що вела до останнього боротьбу із двома старшими на рік хлопцями, стала першою серед дівчат. До того ж, встановивши черговий дівочий рекорд дистанції 2640 метрів на Бучанському Напівмарафоні – Настя фінішувала із результатом 5:10.93, перевершивши своє ж минулорічне досягнення – 5:21.24. Також дісталися п’єдесталу пошани ще двоє спортсменів ПЛСУ – Ярослав Верба та Кіра Булах стали третіми , відповідно, серед хлопців та дівчат.

У забігах на 1000 метрів клуб також був представлений дев’ятьма учасниками. У дівчат перше місце посіла Катерина Цицанюк, що раніше вже встигла спробувати себе у старшій категорії на 2640 метрів, друге місце зайняла Єва Бабенко, третьою стала молодша на рік Евеліна Панасюк, що грамотно “сіла” на старті за старшими дівчатами. Нажаль, дівочу категорію було розділено навпіл, і це завадило ще одній спортсменці ПЛСУ, Олександрі Кривошеї, поборотися з одноклубницями за призове місце в очному протистоянні. Другий забіг Саша самостійно провела та виграла, але час на фініші, порівняно з першим забігом, показала гірший.

У хлопців відразу відірвались від переслідувачів Михайло Білоткач та молодший на рік Ігор Слободяник, а на фінішному ривку Ігору пощастило на півкроку випередити старшого партнера, завоювавши золоту нагороду. Михайло – зі сріблом.

На дистанції 500 метрів серед хлопців трішки не вистачило на фініші Крісу Сіренко, який у підсумку посів другу сходинку. Замкнув трійку найсильніших ще один спортсмен ПЛСУ – Георгій Шумовецький. За підсумками дівочого забігу склалась аналогічна ситуація: Саманта Сіренко та Мирослава Карпюк поклали у скарбничку клубу ще одну срібну та ще одну бронзову нагороду.

І, нарешті, наймолодшим представником ПЛСУ на змаганнях став Платон Гнатовський, що на дистанції 200 метрів посів першу сходинку й додав до клубного кошика ще одне золото!

Таким чином, медальний доробок ПЛСУ на IV Бучанському Міжнародному Напівмарафоні за підсумками виступу у шести вікових категоріях склав:

• 6 золотих медалей;
  • 8 срібних медалей;
  • 6 бронзових медалей.

Проте, список переможців вочевидь мав би незавершений вигляд без спортсменів, яким не вистачило до п’єдесталу пошани зовсім трішки – це Влад Пантюхов, Артем Шолудько, Валерія Ткаченко, Ольга Половиця, Лукьян Орлов, Олександра Кривошея, Марія Власенко, Єва Сачко, Олександра Іващенко, Андрій Вознюк та Богдан Петров. Комусь не вистачило досвіду, комусь забракло форми після літнього відпочинку, хтось не зміг впоратись із хвилюванням, хтось отримав старших на рік суперників, а хтось потрапив у складну вікову категорію з вкрай високим рівнем конкуренції. Однак всі без винятку виклались на всі 100 відсотків й довели, що призові місця зовсім поруч, в одному кроці.

Насамкінець, дякуємо Бучанській Федерації роликового спорту за організацію традиційного вересневого спортивного заходу, різноманітні призи переможцям та розіграші, що відверто потішили юних ролерів та стали приємним додатком до свята спідскейтингу.