6 Giorni Rotellistica 2019

6-11 серпня 2019 року в італійському містечку Санта-Марія-Нуова відбувся черговий етап Кубку Європи зі спідскейтингу – 6 Giorni Rotellistica 2019 – Tappa European Cup. Змагання зібрали більше 200 спортсменів з 59-ти клубів 11-ти країн світу – Італії, Франції, Німеччини, Нідерландів, Бельгії, Іспанії, Чехії, Колумбії, Хорватії, Словаччини та України. Україна була представлена, як неодноразово зазначав коментатор змагань, le due sorelle, le due atleti – сестрами Анастасією та Олександрою Кривошеями, ученицями тренера Сергія Ганзенка.

Слід зазначити, що обидві спортсменки змагалися зі старшими на рік суперницями – Олександра (2011 р.н.) у категорії GIOVANISSIMI (2010-2011 р.н.); Анастасія (2009 р.н.) – у категорії ESORDIENTI (2008-2009 р.н.). Проте, це не завадило дівчатам дати бій старшим суперницям, зібравши у сімейну скарбничку:
3 золотих;
4 срібних та
3 бронзових медалі.

А у клубному заліку сестри удвох набрали аж 213 очок, що дозволило ПЛСУ посісти 18-те місце поміж 59 клубів, що взяли участь у змаганнях – беззаперечно вражаючий результат!

Свій вдалий виступ українки розпочали з першого змагального дня, із спринтерського турніру на дистанції двох кіл. Саша впевнено виграла три відбіркові раунди, від кваліфікації до півфіналу, після чого у фіналі двічі атакувала старшу на рік італійську суперницю, Кьяру Престі, й все ж накрила її на останньому повороті та прямій. Перше золото.

До речі, Сашина суперниця, найсильніша італійська спідскейтерка 2010-го року народження – спадкоємиця славних спортивних традицій роликового спорту. Мама Кьяри – неодноразова чемпіонка світу по квадро-роликам. Батько – неодноразовий чемпіон світу зі спідскейтінгу. 70-річній дідусь – легенда клубу, що й досі активно виступає на марафонських дистанціях у своїй віковій категорії.

Анастасія, вікова категорія в якої була старша, тому й складніша, виграла кваліфікацію та чвертьфінал, стала другою у півфіналі, і в фіналі також фінішувала другою за старшою чеською спортсменкою. Перше срібло.

У другий змагальний день дистанції у сестер вже були різні – Олександра бігла 500 метрів, знов впевнено виграла півфінал, знов у фіналі протягом останнього кола атакувала основну свою суперницю італійку Кьяру Престі й знов “дотисла” її на останньому повороті й фінішній прямій. У Анастасії дистанція була більша – 1000 метрів, у півфіналі Настя була третьою, але у фіналі додала й поступилась лише старшій на рік та найсильнішій з італійських спортсменок 2008 р.н., Каміллі Заззаріні. Яка, до речі, теж із спортивної спідскейтерьскої родини: й батько, й мати у минулому – спортсмени-спідскейтери, зараз – тренери.

Підсумок дня – ще одне золото в Олександри, ще одне срібло в Анастасії.

Третій змагальний день пройшов під знаком найдовших дистанцій у програмі категорій GIOVANISSIMI та ESORDIENTI – в Олександри це були 800 метрів, в Анастасії – 1200 метрів. Півфінал для Саші знов пройшов вдало – перше місце, а ось у фіналі все пішло не за сценарієм перших двох днів – українка та італійка Престі відірвались від суперниць, Олександра знов пішла в атаку, але трішки не вистачило на фініші – друге місце. На один щабель п’єдесталу нижче розташувалась й Настя – у півфіналі українська спортсменка була другою, а от у фіналі пропустила вперед й Каміллу Заззаріні, й Віолу Фальконі, другу за силою італійську спортсменку. Ще одне срібло та бронза у сімейну та клубну скарбничку.

Такий же самий доробок приніс й четвертий змагальний день – на дистанції 600 метрів Олександра знов поступилась у фінішному фінальному двобої Кьярі Престі, а Анастасія на дистанції 800 метрів знов була третьою після Камілли Заззаріні та Віоли Фальконі. Тож – ще одна срібна та ще одна бронзова медаль.

І, нарешті, після одноденної перерви на відпочинок, в останній змагальний день для Анастасії на дистанції трьох кіл все пройшло за сценарієм двох останніх забігів: і в півфіналі, й у фіналі – третя сходинка за двома старшими на рік італійками. Водночас, суму балів на всіх п’яти дистанціях Настя набрала однакову з Віолою Фальконі, поступившись лише фаворитці змагань у категорії ESORDIENTI – Каміллі Заззаріні.

У Олександри після чергової впевненої перемоги у півфіналі настав час вирішального двобою із Кьярою Престі. І Саша все зробила грамотно: випустила суперницю вперед на старті, “просиділа” півтора кола, потім вдало пішла в атаку по внутрішньому радіусу й змусила італійку скинути швидкість у повороті. Після чого на останньому колі впевнено довела справу до переможного кінця. Здобувши таким чином перемогу не тільки у фіналі, але й у змаганнях за сумою всіх п’яти дистанційтри золота та два срібла у Саші проти двох золотих та трьох срібних нагород у Кьяри Престі! Чудовий фінальний акорд шестиденного виснажливого марафону для обох українських спортсменок.

Чи можна з’їздити на змагання до Італії та не зробили спільне фото зі славетною італійкою Франческою Лоллобріджидою, що й у Санта-Марія-Нуова шість разів підіймалась на найвищу сходинку п’єдесталу пошани? Звісно, ні. А ще одну пам’ятну світлину – з почесним гостем змагань, французом Елтоном де Соузою.

І наостанок треба відзначити чудовий прийом, що запропонували гостям спортивного свята гостинні організатори. Змагання пройшли у дуже теплій дружній атмосфері з максимальною увагою до іноземних спортсменів, і в цьому італійці підтвердили свою славетну репутацію напрочуд гостинних господарів.

Вам також може сподобатися...

X