Gross-Gerau Internationales Speedskating Kriterium 2019

26-28 квітня 2019 року у німецькому містечку Грос-Герау поблизу Франкфурту-на-Майні відбувся традиційний етап Кубку Європи з спідскейтингу – 41. Internationales Speedskating Kriterium. ПЛСУ на змаганнях у категорії Діти Б (Schüler B, хлопці 2008-2009 р.н.) представляв Ярослав Верба, вихованець тренера Сергія Ганзенка. Компанію нашому спортсмену склали 23 юні спідскейтери з Німеччини, Франції, Бельгії, Швейцарії, Колумбії, Угорщини, Данії, Польщі та Кенії, більшість з яких була на рік старша за Яріка.

Нажаль, не потішила погода – із прикрою періодичністю на треку розпочинався дощ, деколи навіть переходячи у зливу. Вкупі з сирою холодною погодою це створювало не надто зручні умови для забігів навіть тоді, коли дощ вщухав та давав змогу дати старт черговій дистанції. Саме це й стало приводом для скорочення дводенної змагальної програми дитячих категорій: замість двох кваліфікацій на 2000 метрів й подальших фіналів А та В на цій та ще двох дистанціях (1000 метрів та 1500 метрів) організатори запропонували учасникам лише три загальні мас-старти.

Першою дистанцією, що очікувала на Ярослава, став найдовший забіг на 2000 метрів. Непогано розпочавши вдалою боротьбою за позицію, поступово Ярік трішки відпустив групу лідерів, тому на фінальному розіграші вів боротьбу у другій групі хлопців за 7-14 місця, виборовши врешті 12-ту позицію.

Наступного дня на категорію Schüler B очікували дві інші дистанції. Спочатку найкоротша – 1000 метрів. Цей забіг Ярослав, що зазвичай прихильніше ставиться до спринту, провів значно краще, довгий час йдучи третім, проте на останньому колі пропустив вперед трьох суперників та у підсумку фінішував шостим.

Й, нарешті, остання дистанція – 1500 метрів. Тут Ярослав також добре розпочав забіг, виборовши у процесі спочатку п’яту позицію, потім четверту, а врешті-решт й другу, але переплутав кількість кіл, зробив випад на проміжному фінішу й зупинився. Коли побіг далі – все ж наздогнав лідируючу четвірку, але витратив на ривок забагато сил й на фінальному колі пропустив вперед ще декілька суперників. Результатом стало 13-те місце.

У підсумку, в загальній таблиці за результатами трьох дистанцій Ярослав посів 10-е місце – чудове досягнення, враховуючи, що вище нього розташувалися лише два спортсмени-однолітки 2009 р.н., інші семеро – старші за Яріка на рік.

Ну й, звісно, Ярік не змарнував нагоди сфотографуватись разом із легендарним Бартом Свингсом (Bart Swings), володарем олімпійського срібла Пхьончхана-2018, шестиразовим переможцем Берлінського марафону 2013, 2014, 2015, 2016, 2017 та 2018 років, багаторазовим чемпіоном світу та Європи.

Вітаємо Ярослава Вербу з чудовим першим досвідом виступу на міжнародних змаганнях такого рівня й бажаємо наступного квітня, коли найстаршим у категорії буде його рік, поборотися за п’єдестал пошани!

ДОДАТКОВА ІНФОРМАЦІЯ

Вам також може сподобатися...

X