Flanders Grand Prix 2019

9-11 серпня 2019 року у бельгійскому місті Остенде відбувся заключний етап Кубку Європи – щорічний Flanders Grand Prix​. Змагання зібрали більше 500 спортсменів із 87 клубів із 18 країн світу – Бельгії, Німеччини, Франції, Італії, Нідерландів, Іспанії, Португалії, Колумбії, Індії, Польші, Чехії, Великобританії, Латвії, Нової Зеландії, Єгипту, Данії, Австрії та України. Найбільше представництво очікувано було зафіксоване у категорії Кадетів (115 учасників), бо саме у Бельгії на останньому етапі Кубку Європи традиційно проводиться CADET CHALLENGE, який збирає на треку найсильніших спортсменів цього віку.

Україна на змаганнях була представлена учнем тренера Сергія Ганзенка, спортсменом ПЛСУ Ральфом Щетиною, що стартував у категорії SCHOLIEREN BOYS (хлопці 2007-2008 р.н.). Категорія хоч і була трохи компактніша за “кадетську”, але ненабагато – боротьбу за нагороди вели 35 спортсменів на чолі з реактивними хлопцями з TEAM INDIA. Індійські спідскейтери доволі несподівано для європейців окупували весь п’єдестал пошани, на додачу забравши ще й п’яте місце, пропустивши у п’ятірку найкращих лише одного німецького юнака.

Перед Ральфом задача стояла інша – з огляду на молодший вік (2008 рік народження проти 2007-го у фаворитів), максимально набратись досвіду боротьби за позицію у великих групах зі старшими та сильнішими хлопцями на середніх та довгих дистанціях, підняти поріг швидкості. Ну й, звісно, продемонструвати конкурентний підсумковий результат з однолітками. Проте, вже на першій дистанції 3000 метрів, майже на самому початку гонки на повороті Ральф отримав від суперника жорсткий поштовх корпусом, не утримав рівновагу й впав. Через це – останнє 17-те місце у забігу, й наступну дистанцію українець розпочав вже у фіналі В.

Тож на наступних п’яти дистанціях Ральф вирішував задачу зайняти одне з двох перших місць задля повернення у фінал А, однак кожного разу у боротьбі з більш досвідченими суперниками трішки бракувало навичок вміння переміщення у насиченій групі спідскейтерів. Проте з кожною дистанцією спортсмен додавав – спочатку 5-те місце, потім 4-те, потім 3-є, ще одне 3-є, і, нарешті, на останній дистанції Ральф зайняв 2-ге “прохідне” місце. Нажаль, на цьому змагальну програму категорії SCHOLIEREN було закінчено, й ще раз спробувати свої сили у фіналі А українець не встиг.

Та все ж, навіть за такого перебігу подій, Ральфу вдалось продемонструвати дуже непоганий загальний результат: за підсумком шести дистанцій (від 1000 метрів до 4000 метрів з вибуванням) серед юнаків 2008 р.н. українець був п’ятим, у загальному заліку заливши позаду себе вісім однолітків та сімох старших на рік хлопців з Бельгії, Німаччини, Нідерландів, Індії та Латвії.

І, звісно, приємним бонусом стало поповнення фотоколекції спільними світлинами з двома топовими європейськими та світовими спідскейтерами – переможцем Flanders Grand Prix 2019 серед жінок, бельгійкою Sandrine Tas, та переможцем Flanders Grand Prix 2019 серед юніорів, бельгійцем Jason Suttels.

 

ДОДАТКОВА ІНФОРМАЦІЯ

Вам також може сподобатися...

X